Ahiret Hayatı

Ahiret Hayatı

Kategori : Tasavvuf Klasikleri
: 18,98 TL + KDV
Kdv Dahil :
20,50 TL
(3.580 Puan)
İndirimli : 17,90 TL
Yazar : İmam Gazâlî
Stok Kodu : AA-001.01.012
76

Ürün Hakkında
AHİRET HAYATI - ÖLÜM-KABİR-KIYAMET
 
Ölüm, istisnasız bugüne kadar yaşamış her insanın kesin olarak karsılaştığı ve bundan sonraki insanların da karşılaşacağı bir gerçektir. Allah insanlara dünyada ölümü sürekli hatırlatmış, dünyanın geçiciliğini göstermiş, sonsuz bir ahiret hayatın varlığını ve bu hayata hazırlık yapılması gerektiğini anlatan elçilerini ve her şeyin bir açıklayıcısı olarak Kuran?ı göndermiştir. İnsanların da tüm bu uyarılara ve hatırlatmalara göre yaşamlarını düzenlemelerini istemiştir. İşte ölüm anı, tüm bu öğütlerin hesabının sorulacağı bir günün başlangıcıdır.
 
"Öyleyse ölümün sonsuz hayatın kapısından girişin bir anahtarı olduğu gerçeğini sakın anlamazlıktan gelmeyin ve dünya hayatınızı ölüm gerçeğini hiç unutmadan geçirin. Çünkü bunu düşünmek her insanı sonsuz hayatında hesabını rahatlıkla verebileceği hareketleri yapmaya yöneltir. İnsanın kurtuluşunu sağlayacak olan Allah?ın rızası da ancak bu şekilde kazanılır? diyor Gazâlî bu kitabında?
 
İşte büyük İslâm âlimi İmam Gazâlî, eserinde, insanların mutlaka yaşayacakları bu ölümü, kabir hayatını, kıyameti ve son durak; cennet ve cehennem hayatını en güzel şekilde anlatılmaktadır.

Yazar Adı İMAM GAZALİ
Tercüme HÜSEYİN OKUR
Yayınevi SEMERKAND
Seri GAZALİ KİTAPLIĞI
Sayfa 360
Boyut 17x24 cm
Kapak CİLTLİ
Basım Yılı NİSAN - 2012
ISBN 978-605-4214-91-4
Dağıtım POZİTİF DAĞITIM
Baskı Durum 9. BASKI / 3.000

 TAVSİYE EDİLEN ÜRÜNLER
Etiketler:
Kapat
IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.